karty pracy piramidy matematyczne z dodawaniem, odejmowaniem i mnożeniem.
Nauka matematyki nie musi być nudna dlatego w ramach urozmaicenia tradycyjnych zadań, proponuję dzieciom sporo łamigłówek matematycznych. Można w nie wpleść rozmaite zagadnienia i przemycić ćwiczenia w formie zabawy.
Tym razem dzieci rozwiązywały matematyczne piramidy.
Poniżej znajdziecie piramidy matematyczne do wydruku.
Przygotowałam dwa pliki. Jeden łatwiejszy, w którym wiemy że liczby należy do siebie dodawać tak, aby pnąc się w górę piramidy, uzyskiwać kolejne sumy. 
Brakujące liczby mamy zarówno w dole jak i na górze piramidy, każde z zadań rozwiązujemy w innej kolejności.

⠀⠀
Drugi plik to trudniejsze zadania, w których celem jest przede wszystkim odkrycie reguły, umożliwiającej uzupełnienie piramidy o prawidłowe wyniki. Mamy tu więc piramidy z dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem i sumami powiększonymi o jeden.

Inne pliki z matematycznymi zabawami do pobrania znajdziecie tutaj Do pobrania

Jeśli podoba Ci się to co robię, korzystasz z udostępnianych przeze mnie materiałów i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close