darmowe ćwiczenia ręki grafomotoryka

Ćwiczenia ręki – grafomotoryka

przez Dzieciaki z potencjalem
Wakacje wakacjami ale od czasu do czasu coś tam sobie ćwiczymy. Starsi synowie są już u progu szkoły dlatego w ostatnich miesiącach sporo mają zadań grafomotorycznych. Są one dobrą okazją do doskonalenia precyzji ruchów, która ułatwi im staranne pisanie. 
Niestety pojawił się przesyt tradycyjnymi szlaczkami, które znajdują się we wszystkich przedszkolnych ćwiczeniach i na kartach pracy. Często są monotonne, a dzieci narzekają na ból ręki przy wykonywaniu kolejnego rzędu linii. Synowie w którymś momencie już zwyczajnie nie mogli na nie patrzeć dlatego postanowiłam przygotować dla nich zadania, które przyniosą ten sam efekt ale ze szlaczkami już nie będą się kojarzyć.
 
Zadanie polega na dopisaniu w każdym z kwadratów linii według wzoru. W każdym kolejnym ćwiczeniu rysujemy linie pod innym kątem i w inną stronę. Niektóre z wzorów mogą być łatwiejsze do wykonania a inne trudniejsze. I na tym polega cała zabawa, nie jest męcząca ani monotonna a często stanowi nie lada wyzwanie.

Grafomotoryka dla dzieci – plik do pobrania

 

Jeśli interesuje Was więcej podobnych ćwiczeń w kategorii grafomotoryka dla dzieci, to znajdziecie je na przykład tutaj:


Grafomotoryka, spostrzegawczość i wyobraźnia przestrzenna

Ćwiczenia grafomotoryczneJeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close