ćwiczenia grafomotoryczne do druku

Grafomotoryka, spostrzegawczość i wyobraźnia przestrzenna

przez Dzieciaki z potencjalem
Przygotowując materiały, staram się żeby były jak najbardziej uniwersalne i umożliwiały ćwiczenie różnych umiejętności. Taka praca na kilku różnych płaszczyznach jednocześnie to z pewnością oszczędność czasu ale przede wszystkim uatrakcyjnianie tej pracy dzieciom. 

Uzupełnianie strony szlaczków nie należy do ulubionych zadań dzieci. Ale jakby to połączyć z odszukiwaniem symboli, koniecznością wyobrażania sobie ich w innym rozmiarze, a nawet położeniu to już wygląda dużo bardziej zachęcająco. I takie właśnie krótkie ćwiczenia podrzucam Wam dzisiaj.

Zadanie polega na wpisaniu w tabelce w określonych miejscach właściwych symboli według wzoru podanego na górze strony.
 
Pierwsza tabelka zawiera takie same symbole jak we wzorze, ale zamienione miejscami.
 
W kolejnym ćwiczeniu zwiększamy poziom trudności. Mamy tu symbole, które  zmieniły miejsce i swój rozmiar. 
 
Ostatnie zadanie jest najtrudniejsze. Dzieci mają za zadanie odszukać symbole, które zmieniły miejsce i rotowały. Tu zdecydowanie przyda się wyobraźnia przestrzenna 🙂
 
Materiał do pobrania znajdziecie poniżej 

Ćwiczenia grafomotoryczne do druku

 
 
Jeśli szukacie innych ćwiczeń, które oparte są na pracy na różnych płaszczyznach jednocześnie to zajrzyjcie do wpisu Zakodowane sylaby, w którym to dzieci utrwalają sylaby, ale i znajdują je według określonego kodu. Innym przykładem może być nauka liczb i ich położenia względem innych, a przy tym ćwiczenie wyobraźni przestrzennej Brakujące liczby
 
 
 
Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close