gra memory dla dzieci
Dawno już na blogu nie pojawiało się domino dlatego spieszę z kolejnym pomysłem jakim jest gra w memo. Jest to wariacja na temat memo, w którym dodawaliśmy liczbę oczek na kamieniu Memo domino
Do zabawy wykorzystałam nasze domino dwunastkowe. Z zestawu wybrałam  pary kamieni o wartościach 1×4 i 2×2, 1×6 i 2×3, 1×8 i 2×4, 1×10 i 2×5, 1×12 i 2×6.
 
Jak widzicie zakres jest skromny bo to tylko mnożenie przez dwa w zakresie do dwunastu ale uwierzcie mi, sama gra nie jest wcale taka łatwa na jaką wygląda.
Syn umiejący już bez problemu mnożyć przez dwa, musiał się nieźle nagimnastykować żeby jednocześnie zapamiętać wyniki i ich położenie.

zabawy z kamieniami domino, na zdjęciu dziesięć kamieni domino z czego osiem jest odwrócone tak,że nie widać oczek a dwa są odkryte i wskazują tą samą liczbę oczek jeśli przemnożymy przez siebie oczka z dwóch stron domino

 

Lubię takie gry, zero przygotowań a zabawa całkiem niezła…nie wspinając już o utrwalaniu mnożenia i ćwiczeniu szarych komórek 😉

Jeśli spodobała Wam się ta zabawa to zajrzyjcie do innych naszych propozycji wykorzystania kamieni domino w nauce matematyki:

Gra na refleks z kamieniami domino

Dodawanie z domino

Łamigłówka domino

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close