układanka DIY dla dzieci wydrukowane karty wzorów
Wszelkiego rodzaju układanki są u nas codziennością. Dzieci bardzo lubią się nimi bawić, a ja lubię je tworzyć. Poza dobrą zabawa oferują też coś więcej. Układanka DIY to dla dzieci świetny sposób na  usprawnianie analizy i syntezy wzrokowej, koordynacji oko-ręka, rozwijania wyobraźni oraz spostrzegawczości. Sporo tego dobrego, prawda?
Jeśli regularnie zaglądacie na bloga to pewnie nie umknęły Waszej uwadze podobne wpisy, w których  dzieliłam się szablonami:
 

Pentomino

Tangramy

Tangramy przestrzenne

 
Tym razem mamy zabawę z trójkątami.
Układankę widziałam kiedyś w jakimś filmiku w Internecie i wzorowałam się na tym co z niego zapamiętałam. Myślę, że ostatecznie efekt wyszedł zadowalający 🙂

Zadanie polega na ułożeniu elementów (małych, kolorowych trójkątów) na planszy w kształcie dużego trójkąta, tak aby odwzorować układ z wybranej karty wzorów. Trójkąty możemy obracać i nakładać na siebie. 

Część wzorów wymaga użycia wszystkich trójkątów a część wymaga użycia pięciu z nich i pozostawienia fragmentu pustej przestrzeni we wskazanym miejscu.
 

Wszystkie elementy możecie pobrać tutaj

Układanka trójkąty do pobrania

 

na zdjęciu karta z wzorem a pod nią plansza, na której ułożone są już trzy trójkąty, trzy pozostałe leżą obok

 

Krótka instrukcja jak ja przygotowałam układankę…

Karty wzorów i plansze wydrukowałam a następnie wycięłam. Karty skleiłam delikatnie tak aby były dwustronne (z każdej strony inny wzór) a następnie zalaminowałam. To w zasadzie miało na celu zminimalizowanie zużycia materiału do laminowania (plastik jest fuj). Wy, jeśli chcecie to każdą kartę możecie laminować osobno, jednostronnie.
Małe trójkąty wycięłam z kolorowego papieru (można też wydrukować, są w pliku). Ich nie laminujemy żeby lepiej się siebie trzymały podczas układania. 

Układanka gotowa, można się bawić 🙂

na zdjęciu rozsypane na stole świeżo wydrukowane karty z wzorami, w tle nożyczki i klej

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close