Kamelot Junior Smart Games

Kamelot Junior to jedna z naszych ulubionych gier. Należy do serii Smart Games czyli fantastycznych łamigłówek logicznych, które służą zarówno najmłodszym jak i starszym graczom. Sama gra została wydana już kilka lat temu, miała w międzyczasie nawet zmienioną szatę graficzną. Dlaczego więc pokazuję Wam taki “staroć”? Bo uważam, że warto 🙂


W pudełku znajdziemy zestaw pięknie wykonanych drewnianych elementów czyli fragmenty zamku, figurki rycerza i księżniczki oraz książeczkę z zadaniami. Zadania podzielone są na stopnie trudności. Mamy tu po 12 zadań na poziomach starter, junior, ekspert i master.

logiczna gra dla dzieci od 4 roku życia z drewnianymi elementami

Zabawa polega na ułożeniu elementów zamku w taki sposób aby rycerz mógł dotrzeć do księżniczki. Pomaga nam w tym informacja zawarta w książeczce dotycząca początkowego ułożenia klocków, położenia księżniczki i rycerza oraz klocków jakich należy użyć aby stworzyć drogę dla rycerza.

elelemnty gra kamelot junior drewniane klocki jako mury i książeczka z zadaniami

Na odwrocie każdej strony znajdziemy rozwiązanie zadania. Czasem jedno, a czasem kilka różnych możliwości. Okazuje się, że to jednak nie wszystkie opcje bo nam już kilkakrotnie udało się znaleźć prawidłowe rozwiązanie, nie pokazane w książeczce.

rozwiązanie zadania z poziomu master gra kamelot junior

Gra trafiła do nas wiele lat temu i wciąż jest w użyciu. Dzięki różnym stopniom trudności zadań, odpowiednia jest dla dzieci w każdym wieku. Często synowie układają zadania na zmianę, a gdy któryś ma problem ze znalezieniem rozwiązania to włączają się brat oraz mama i wspólnie kombinujemy. Okazuje się, że w żaden sposób nie jestem lepsza od 5 i 6 latka. Wszyscy mamy takie same szanse, uwielbiam to! 

Kamelot junior gra logiczna dla dzieci z książeczką i 48 zadaniami o różnym stopniu trudności

Żeby mało było tego, to jeszcze 2 latek ma całkiem niezłą frajdę uprawiając freestyle, budując mury i wysokie wieże z drewnianych elementów gry. Krótko mówiąc – wyborna zabawa dla każdego 🙂

wykorzystanie elementów gry kamelot junior do zabawy z 2 latkiem, budowanie wiezy

 

wydawnictwo: Nasz egzemplarz wydany był jeszcze przez Granne. Aktualnie grę wydaje IUVI Games.
liczba graczy: 1
wiek: 4+
czas gry: od 1 min/zadanie do …
poziom trudności: 4 poziomy o różnym stopniu trudności
nasza ocena: 5/5 Grę zgłaszam do projektu Grajmy!

 

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

3 komentarze

ON ONA I DZIECIAKI 16 maja, 2019 - 8:45 am

Fajne są gry z tej serii. Mamy trzy świnki i bardzo je lubimy.

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 21 maja, 2019 - 12:11 pm

My tez mamy trzy świnki, świetne są! I dwulatek uwielbia się nimi bawić a ja nie martwię się, że coś popsuje bo ta gra jest niezniszczalna 🙂

Odpowiedz
Skarby na półkach 24 maja, 2019 - 10:05 am

must have!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close