Złapany – gra strategiczna DIY

przez Dzieciaki z potencjalem

Złapany to gra strategiczna dla dwóch osób. Kilka takich gier DIY już Wam wcześniej pokazywałam, między innymi: Achi , Dara , Młynek i Warcaby.

Do gry potrzebujemy prostej planszy, którą tradycyjnie już możecie pobrać ze strony oraz trzech pionków, dwóch w jednym kolorze i trzeciego w innym. U nas w tej roli najlepiej sprawdzają się plastikowe zakrętki po napojach.

Plansza do gry Złapany

Przebieg gry

Umieszczamy nasze pionki na planszy. Jeden z graczy ustawia je w dwóch przeciwległych rogach planszy a przeciwnik ustawia swój jedyny pionek w jednym z dwóch pozostałych narożników.
 
gra strategiczna dla 8 latka w wersji diy
Pierwszy ruch ma gracz z jednym pionkiem. Poruszamy się po planszy na zmianę, pionki mogą przesuwać się o jedno pole w poziomie lub pionie.
Celem gry jest „złapanie” pojedynczego pionka przez dwa pozostałe w ten sposób, że będzie się on znajdował pomiędzy nimi w pionie, poziomie lub ukosie.  Zliczamy ilość ruchów, których gracz potrzebował aby złapać przeciwnika.

 

Jeśli chcemy zagrać kilka rund to zamieniamy się rolami, na zmianę jeden z graczy jest łapiącym a drugi uciekającym.
Możemy też spróbować gry, w której obaj gracze mają po dwa pionki i obaj są zarówno łapiącymi jak i uciekającymi. Tu dopiero trzeba być uważnym 😉
gra strategiczna dla 8 latka z plansza wydrukowana na kartce papieru i pionkami w postaci nakrętek po napojach

Gra bierze udział w projekcie Grajmy!  

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close