⠀gry o dinozaurach
Jest to jedna z naszych pierwszych gier dla dzieci. Trafiła do nas kilka lat temu gdy najstarszy, wtedy 3 letni syn, miał etap fascynacji dinozaurami. Gra pozwala dzieciom na świetną zabawę, przemycając przy okazji walor edukacyjny w postaci nauki dodawania oraz odejmowania i jest fajną propozycją nie tylko dla fanów dinozaurów.
 
W pudełku znajdziemy sześć zestawów puzzli z wizerunkiem dinozaurów, dwie kostki, dwa tekturowe dinozaury i naklejki jako miły dodatek od wydawcy. Ponadto załączona książeczka z instrukcją zawiera też krótki opis sześciu gatunków dinozaurów – bohaterów naszej gry.

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-10 więc rozstrzał jest spory ale to dlatego, że rozgrywka toczyć się może według kilku wariantów o zróżnicowanym stopniu trudności (choć wiek 10 lat wydaje się już lekko naciągany).

Wariant najłatwiejszy

To na razie nie gra ale układanie puzzli, które może zainteresować już 2 letnie dzieci. Spośród wszystkich elementów wybieramy tylko sześć, które składają się na wizerunek jednego dinozaura. Dodatkowym ułatwieniem jest ramka okalająca rysunek, pomagająca w umieszczeniu elementów we właściwym miejscu. 
 
Moje dinozaury to gra dla starszych przedszkolaków i puzzle dla młodszych
 
W miarę oswajania się dziecka z jednym zestawem, dokładamy kolejne. I tu również z pomocą przychodzą ramki – w innym kolorze dla każdego z dinozaurów.
 
układanka i gra matematyczna w jednym

Wariant dla młodszych przedszkolaków 

Gracze na zmianę rzucają kostką i dobierają po jednym elemencie odpowiadającym ilości oczek jakie wypadły na kostce. Z dobranych puzzli układają obrazki z dinozaurami.
Celem jest ułożenie jak największej liczby dinozaurów.
 
Gra utrwalająca dodawanie i odejmowanie od firmy granna

Wariant dla starszych przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych

Tu zaczyna się najlepsza zabawa. Ciekawa gra z elementem edukacyjnym w postaci ćwiczenia dodawania i odejmowania.
 
Gracz w swojej turze rzuca dwiema kostkami a następnie decyduje czy:
– weźmie dwa elementy oznaczone ilością oczek jakie wypadły na kostkach
– dobierze jeden element odpowiadający sumie oczek na obu kostkach
– weźmie jeden element odpowiadający różnicy oczek na obu kostkach
Dobór puzzli nie do końca jest dowolny. Możemy wziąć tylko takie elementy, które po dołożeniu do już istniejącego fragmentu obrazka, będą się z nim łączyły choć jednym bokiem.
Pojawia się też element negatywnej interakcji. Gdy na stole nie ma ani jednego puzzla, który moglibyśmy dobrać, to możemy go zabrać jednemu z graczy (pod warunkiem, że ma ułożone mniej niż 4 elementy z tego obrazka).
 
Recenzja i opis zasad gry na bazie puzzli Moje dinozaury
Gra ma w sobie to co bardzo lubię, kilka wariantów dostosowanych do graczy w różnym wieku i z różnymi umiejętnościami. Wiecie, że nie lubię się ograniczać 😉 
 
Zdecydowanie mogę Wam tą grę polecić bo oferuje naprawdę dużo możliwości, do tego jest ładna, solidnie wykonana i zdecydowanie warta swojej ceny (poniżej 20 zł w wybranych księgarniach internetowych). 

 

wydawnictwo: Granna
liczba graczy: 1-4
wiek: 3+ (pojedyncze obrazki możemy układać już z 2 latkiem)
czas gry: 15 min.
Zasady: bardzo proste
nasza ocena: 5/5

Grę zgłaszam do projektu Grajmy!

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

2 komentarze

Vademecum Mamy 27 marca, 2019 - 7:17 pm

Bardzo ciekawa gra. Myślę, że niejeden fan dinozaurów będzie nią zachwycony 🙂

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 1 kwietnia, 2019 - 10:37 am

Zdecydowanie tak 🙂 Polecam, nie tylko dla fanów dinozaurów 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close