ilustrowany słownik matematyczny

Pierwszy ilustrowany słownik matematyki

przez Dzieciaki z potencjalem

 

Książek matematycznych mamy sporo ale chciałam Wam dziś pokazać jedną, która szczególnie przypadła nam do gustu. „Pierwszy ilustrowany słownik matematyki” wydany przez Centrum Edukacji Dziecięcej to kompendium wiedzy dla dzieci, które swoją przygodę z matematyką dopiero zaczynają. Jest odpowiedni dla dzieci w wieku 6+ ale niektóre tematy możemy omawiać też z 5 latkami.

Słownik matematyczny jest pięknie ilustrowany, a pojęcia są w większości przedstawione w postaci kolorowych grafów, rysunków i tabelek, tak aby zachęcić dzieci do lektury i poznawania matematyki. Dodatkową zaletą kolorowych ilustracji jest to, że ułatwiają dzieciom zrozumienie zasad i zapamiętanie wiadomości. Zobaczcie sami.
książka matematyczna da dzieci
ilustrowany słownik matematyczny
własności liczb, liczenie dziesiątkami
Książka podzielona jest na pięć rozdziałów:
  • Poznawanie liczb
  • Zastosowanie liczb
  • Kształt i przestrzeń
  • Miary  
  • Dane 
 
Poznamy z nich pojęcie czasu, dni tygodnia, kierunki i położenie, miary. Dowiemy się co to zaokrąglanie, szacowanie, zbiory, ułamki, figury płaskie i przestrzenne oraz wiele, wiele innych. Każdy mały czytelnik z pewnością znajdzie w niej coś da siebie.
 
ilustrowany słownik matematyczny dla dzieci
słownik matematyczny dla dzieci
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close