zabawy matematyczne w przedszkolu

Znacie proste, ciekawe zabawy matematyczne, które można wykorzystać w przedszkolu lub w domu? Jak przemycić naukę tak, aby dziecko nie zorientowało się, że czegoś się uczy?

Jednym z najłatwiejszych rozwiązań będzie zabawa w sklep. Nie potrzeba do niej żadnych specjalnych akcesoriów i nietrudno do takiej zabawy namówić dzieci. Bo chyba każdy przedszkolak lubi zabawę w sklep, prawda? 

Zapowiadałam w jednym z wcześniejszych wpisów Dopełnianie do 10 z kartami kostkami, że możecie spodziewać się kontynuacji dopełniania do 10. A oto i kolejna zabawa.

Mama pracuje dzisiaj w sklepie z upominkami „Wszystko po 10” 😊 a dzieci mają do dyspozycji walutę Uno.

zabawy matematyczne w przedszkolu

 

Zabawa ma bardzo proste zasady. Dzieci kupują w sklepie i płacą kartami Uno. Staramy się mieć odliczoną kwotę bo ekspedientka nie ma drobnych żeby wydać 😉

zabawy matematyczne w przedszkolu

Modyfikacje
 
Jeśli nie macie kart Uno to nic straconego. Równie dobrze do zabawy nadadzą się tradycyjne karty 2-9 i as jako jeden.
Jeśli nie macie tradycyjnych kart…to jak najszybciej się w nie zaopatrzcie 😉 a w między czasie możecie sami przygotować banknoty, zapisując wartości 1-9 na zwykłych kartkach. W przygotowaniu z pewnością same dzieci chętnie wezmą udział.

Jeśli zakres do 10 jest zbyt łatwy to zwiększmy ceny do 20 czy nawet 100 i wtedy robimy banknoty z odpowiednio większymi nominałami np. 10, 20, 30 itd.


Wpis bierze udział w projekcie:


Więcej na temat projektu przeczytacie TUTAJ


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close