Gry i zabawy matematyczne
Gry i zabawy matematyczne to temat rzeka, podobnie jak samo memo. Jedna z najprostszych i najbardziej znanych gier doczekała się wielu wersji, choć mnie najbardziej interesują te, które pozwalają doskonalić umiejętności matematyczne. 
Matematyczne memo to gra polegająca na odszukiwaniu działań, dających ten sam wynik.

Gra jest nie tylko świetną pomocą do nauki, czy powtórek przed sprawdzianem. Jest ona też całkiem niezłą gimnastyką dla naszego mózgu.

Jak przygotować matematyczne memo?
Ja zapisałam kilka działań z zakresu dodawania do 10 (to na rozgrzewkę) na kartonikach wyciętych z papierowej teczki. Można też wydrukować, pociąć na kwadraty i zalaminowałć aby dłużej służyły.


Dodatkowo na każdej parze kart narysowałam mały znaczek (w prawym dolnym rogu), tak aby dziecko mogło samo się bawić i sprawdzać czy pary są odpowiednio dopasowane.

dodawanie do 10
Jak możemy nasza grę modyfikować?
Po opanowaniu małej ilości działań z dodawaniem do 10, dodajemy odejmowanie lub zwiększamy liczby do 20. W dalszej kolejności robimy kafelki z mnożeniem, dzieleniem czy ułamkami zapisanymi w różnej formie 🙂


Inne gry i zabawy matematyczne na bazie memo:

Memo domino

Mnożenie przez 2, 5 i 10 gra Memo

Memo parzyste i nieparzyste

Wpis bierze udział w projekcie Grajmy!

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close