Karciana gra w świnię

Gra w świnię

przez Dzieciaki z potencjalem

Karciana gra w świnię ma niezwykle proste zasady, dlatego jest idealna nawet dla młodszych dzieci. W grze może brać udział dowolna liczba graczy, możemy też użyć więcej niż jednej talii kart.

Zasady gry

Zaczynamy od rozłożenia na stole wszystkich kart koszulkami do góry i wylosowania jednej, którą położymy na środku, odkrytą.

Gracz w swojej turze dobiera kartę spośród tych, które leżą na stole rewersem do góry.  Jeśli trafi na kartę pasującą kolorem do tej, która leży na stosie, dokłada ją. Następnie przykrywa drugą, dowolnie wybraną przez siebie kartą (z ręki lub z dostępnej puli). Jeśli jednak wylosowana karta nie pasuje, to gracz zmuszony jest dobierać tak długo, aż trafi na właściwa kartę.

karciana gra w świnię
Gdy skończą się karty na stole a te, które mamy w ręce nie pasują do tej leżącej na stosie, to musimy dobrać karty ze stosu. Robimy to tak długo, aż dojdziemy do takiej, na którą możemy położyć którąś z kart trzymanych w ręce. Wtedy przykrywamy ją drugą dowolną kartą i kolej przechodzi na następnego gracza.
Gramy do momentu, gdy jeden z graczy pozbędzie się wszystkich swoich kart.
Jeśli karciana gra w świnię przypadła Wam do gustu to być może zechcecie sprawdzić inne, proste gry dla dzieci.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

1 komentarze

Unknown 18 lipca, 2021 - 4:36 pm

Dzieki bardzo! Grad spadl i nie mamy co robic!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close