zabawy z kubeczkami kodowanie

Zabawy z kubeczkami

przez Dzieciaki z potencjalem
Niedawno dostałam zaproszenie do przedszkola synów, aby poczytać książki w najmłodszej grupie. Tradycyjnie po czytaniu rodzic proponuje dzieciom przygotowane wcześniej aktywności. Jako, że grupa jest dość mocno zróżnicowana wiekowo, niełatwo było wymyślić coś, co zainteresuje wszystkie 20 dzieci i równocześnie nie będzie dla żadnego z nich zbyt trudne. 

Z pomocą przyszła mi Anna Świć i jej książka „Kodowanie na dywanie”, którą można kupić TU. Zainspirowana zabawami z kolorowymi, plastikowymi kubeczkami, stworzyłam karty z układami do odwzorowania.
Karty udostępniam do pobrania, plik można pobrać i edytować po to aby zmienić kolory kubeczków na takie jakie akurat macie. 

 

zabawy z kubeczkami kodowanie

 

Dzieci podzieliły się na grupy trzyosobowe i każda z grup wylosowała swój zestaw kart. Ich zadaniem było budowanie według wzoru z kart, na spokojnie, każdy w swoim tempie. Celowo nie wprowadziłam elementu rywalizacji bo chodziło przede wszystkim o dobra zabawę.
 
 
Jak jeszcze można się bawić kubeczkami z trzylatkami?

 

  • Możemy tworzyć budowle z kubeczków i prosić dzieci żeby zbudowały taką samą konstrukcję. Jest to łatwiejsza wersja od tej z budowaniem według wzoru z karty.
  • Budujemy jak najwyższą wieżę.
  • Układamy sekwencje.
  • Segregujemy według koloru.
  • Przeliczamy.
  • Tworzymy różne  konstrukcje wykorzystując kubeczki zamiast klocków.
 
Tego typu zabawy doskonale rozwijają myślenie przestrzenne. Ćwiczą też motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz precyzję ruchów.

 

zabawy z kubeczkami kodowanie
 
 
 
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close