czytanie sylabowe ćwiczenia

Rysuję i zgaduję. Czytanie sylabowe

przez Dzieciaki z potencjalem

Zmywalne karty zawładnęły moim sercem już lata temu. Uważam je za genialny wynalazek i zawsze chętnie sięgam po kolejne wydania tego typu pomocy edukacyjnych. Zgadujesz, rysujesz, uzupełniasz a potem zmazujesz i zaczynasz od początku. Jednym z ulubionych zestawów moich dzieci, o którym pisałam już kiedyś na blogu, są matematyczne zagadki 100 Zabaw z Robotem Eliotem.

Rysuję i zgaduję. Czytanie sylabowe to z kolei zbiór zadań, które wspomagają naukę czytania metodą sylabową.

na zdjęciu pudełko z grą rysuję i zgaduję czytanie sylabowe

Na 30 dwustronnych kartach znajdziemy aż 60 rebusów, zagadek logicznych, wykreślanek i kolorowanek, które łączą naukę czytania z logicznym myśleniem, doskonaląc jednocześnie niezbędne do nauki czytania umiejętności analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej. 

 

czytanie sylabowe ćwiczenia, na zdjęciu trzy karty z zadaniami z mazakiem suchościeralnym

 

czytanie sylabowe ćwiczenia, stos kart suchoscieralnych z zadaniami do nauki czytania sylabowego, karty rozłożone są w wachlarz

 

 

Dodatkowo do kart dołączona jest książeczka, w której znajduje się 40 kolejnych zadań. W książeczce umieszczono także pomocne wskazówki dla rodziców i opiekunów, które ułatwią im pracę z dzieckiem oraz pozwolą uniknąć błędów podczas nauki. Znajdziemy tam również listę kompetencji, jakie powinno posiadać dziecko rozpoczynające naukę czytania. 

czytanie sylabowe ćwiczenia, na zdjęciu ćwiczenie z książeczki w odnajdywanie sylab

 

ćwiczenie w odnajdywanie wyrazów z taką samą sylabą

 

Zastosowanie kart suchościeralnych daje wiele korzyści zarówno nam jak i środowisku. Dzieci mogą korzystać z nich wielokrotnie, zmazywać i poprawiać gdy popełnią błąd. U nas karty przechodzą z dziecka na dziecko. Najstarsze zestawy maja już ponad 5 lat i korzystała z nich trójka moich dzieci. Unikamy jednocześnie drukowania ton kolejnych kartek czy laminowania. Same plusy, prawda?

 

Kapitan Nauka

Rysuję i zgaduję. Czytanie sylabowe

wiek: 5-8 lat 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close