Connect Four gra matematyczna na kartce

Po raz kolejny jedna zabawa zapewnia nam rozrywkę na wiele sposobów. Udało mi się połączyć, wykorzystywaną przez nas wielokrotnie grę typu cztery w rzędzie, z nauką i utrwalaniem dopełniania do 10.

Kto śledzi bloga ten wie, że dopełnianie to u nas najpopularniejszy temat 😉

Do zabawy będziecie potrzebować czegoś do pisania oraz planszy 7×6 pól, którą pobierzecie w dole strony. Jeśli macie planszę z naszej innej gry Połącz cztery to ona też doskonale się tu sprawdzi. Oczywiście zawsze możecie też pole gry narysować odręcznie.

 

Jak gramy

Gracze na zmianę wpisują w wybranym wolnym polu na planszy liczbę 1, 2, 3 lub 4. Celem gry jest zaznaczenie trzech lub czterech pól w linii poziomej, pionowej lub na ukos, w których suma liczb wyniesie 10. Każda liczba może być użyta dwukrotnie.

Gramy do momentu aż wszystkie pola na planszy będą uzupełnione. Na koniec podliczamy ilość skreśleń. Wygrywa gracz, który w trakcie gry skreśli więcej dziesiątek.

Plansza połącz 4

 

Zabawa wymaga od nas ciągłej koncentracji. Mamy tu sporo przeliczania, sytuacja jest bardzo dynamiczna. Trzeba bez przerwy śledzić zmiany na planszy, wyłapywać potencjalne okazje i błędy przeciwnika, które dadzą nam kolejne punkty.

Jeśli chcecie utrwalać dopełnianie w formie zabawy to odsyłam Was do naszej długiej listy różnorodnych gier i zabaw, które pozwolą dzieciom ćwiczyć tą umiejętność Gry i zabawy z dopełnianiem do 10

 

Jeśli chciałabyś / chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę i odwdzięczyć się za udostępniane przeze mnie materiały, będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close