Connect Four gra matematyczna na kartce

Po raz kolejny jedna zabawa zapewnia nam rozrywkę na wiele sposobów. Udało mi się połączyć, wykorzystywaną przez nas wielokrotnie grę typu cztery w rzędzie, z nauką i utrwalaniem dopełniania do 10.

Kto śledzi bloga ten wie, że dopełnianie to u nas najpopularniejszy temat 😉

Do zabawy będziecie potrzebować czegoś do pisania oraz planszy 7×6 pól, którą pobierzecie w dole strony. Jeśli macie planszę z naszej innej gry Połącz cztery to ona też doskonale się tu sprawdzi. Oczywiście zawsze możecie też pole gry narysować odręcznie.

 

Jak gramy

Gracze na zmianę wpisują w wybranym wolnym polu na planszy liczbę 1, 2, 3 lub 4. Celem gry jest zaznaczenie trzech lub czterech pól w linii poziomej, pionowej lub na ukos, w których suma liczb wyniesie 10. Każda liczba może być użyta dwukrotnie.

Gramy do momentu aż wszystkie pola na planszy będą uzupełnione. Na koniec podliczamy ilość skreśleń. Wygrywa gracz, który w trakcie gry skreśli więcej dziesiątek.

Plansza połącz 4

 

Zabawa wymaga od nas ciągłej koncentracji. Mamy tu sporo przeliczania, sytuacja jest bardzo dynamiczna. Trzeba bez przerwy śledzić zmiany na planszy, wyłapywać potencjalne okazje i błędy przeciwnika, które dadzą nam kolejne punkty.

Jeśli chcecie utrwalać dopełnianie w formie zabawy to odsyłam Was do naszej długiej listy różnorodnych gier i zabaw, które pozwolą dzieciom ćwiczyć tą umiejętność Gry i zabawy z dopełnianiem do 10

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close