łamigłówki matematyczne dla uczniów do wydruku darmowy plik

Znajdź dziesiątki – z serii świąteczne zadania 2020

przez Dzieciaki z potencjalem

Kolejna porcja zabawy z serii świątecznych zadań. Tym razem łamigłówka, w której należy odnaleźć i zaznaczyć grupy liczb dające sumę 10. 

Bawić się można w dwóch wariantach, tu znowu ukłon w stronę czytelników, którzy dopytują o zadania ze zróżnicowanym stopniem trudności.

W wersji oryginalnej czyli trudniejszej część tabelek wypełniona jest nie liczbami a bombkami. Każdej z bombek w danym kolorze odpowiada konkretna liczba. W tym przypadku musimy obliczać w pamięci, szukając właściwych połączeń między liczbami a jednocześnie pamiętać z jaką liczbą mamy do czynienia, spoglądając tylko na jej kolor. To prawdziwe wyzwanie 🙂

Żeby nie było aż tak trudno to w wersji łatwiejszej możemy sobie po prostu napisać na miejscu kolorowych bombek, przypisane im liczby.

Inne z serii świątecznych łamigłówek:

Napraw światełka – świąteczne zadania 2020

Znajdź równowagę – świąteczne zadania 2020

 

Poniżej znajdziecie materiały do druku.

 

Znajdź dziesiątki – do druku

 
Ten i wiele innych ciekawych artykułów z wykorzystaniem matematyki w okresie przedświątecznym znajdziecie na stronie projektu “Matematyka na święta 7” 
 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

1 komentarze

Buba z Bajdocji 6 grudnia, 2020 - 1:09 pm

Rzeczywiście to wyzwanie 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close