Escape Quest dwie książki paragrafowe

Seria Escape Quest – Sam w Salem i Świat wirtualny

przez Dzieciaki z potencjalem

Seria gier książkowych Escape Quest łączy w sobie elementy powieści paragrafowej z zagadkami typu escape room, gdzie czytelnik wciela się w rolę bohatera książki, a jego decyzje podejmowane w trakcie eksplorowania kolejnych stron, wpływają na rozwój fabuły. Brzmi jak przygoda, prawda?

Książki są bardzo ładnie wydane, w dużym formacie, z dodatkowymi elementami, które umożliwią nam przechodzenie kolejnych etapów lektury. Muszę też pochwalić bardzo klimatyczne grafiki w jednej z części, Sam w Salem. Myślę, że to właśnie te grafiki są jednym z ważniejszych elementów, wprowadzających nas w świat przedstawiony na stronach książki. Niestety odrobinę zabrakło mi tego w Wirtualnym świecie.

 

książki paragrafowe, fragment książki na którym widać zagadkę z kołami zębatymi

Co znajdziemy w środku? 

 
Na samym początku warto a wręcz trzeba, zapoznać się z zasadami gry i kilkoma regułami, z których dowiemy się jak postępować z książką. Naszym zadaniem będzie rozwiązywanie zagadek, które zaprowadzą nas do kolejnych i tak aż do momentu dotarcia do końca całej przygody. W książce jednak poza zadaniami znajdziecie też całkiem ciekawą fabułę, dzięki której czytelnik lepiej może wczuć się w klimat.
książko gry Escape Quest, zadanie z książki świat wirtualny polegające na rozszyfrowaniu zadania z kłutkami

Warto wiedzieć, że na końcu książki znajdują się podpowiedzi na wypadek, gdybyśmy utknęli gdzieś w ślepym zaułku. Znajdziemy tam też  gotowe odpowiedzi, kiedy i podpowiedź nie przyniesie rezultatów.

Obie książkogry oznaczone są jako 12+ ale mam wrażenie, że Świat wirtualny jest jednak trudniejszy do przejścia. Z resztą zarówno w jednej, jak i w drugiej książce znajdziemy zadania i zagadki, które rozwiążemy bez większych problemów oraz takie, które będą nie lada wyzwaniem dla dorosłego gracza. Ponadto świat wirtualny oferuje nam trochę bardziej rozbudowaną fabułę.

Czy takie publikacje są dla każdego? Największą frajdę będą zdecydowanie miały osoby, które lubią rozwiązywać zagadki, łamigłówki, łamać szyfry i przede wszystkim, nie zniechęcają się za szybko. Bo czasem potrzeba kilku podejść, żeby poradzić sobie z przejściem jakiegoś etapu.

Escape Quest książki paragrafowe, fragment zadania z książki sam w salem

Jako fani tego typu publikacji, mamy już za sobą kilka gier paragrafowych. Były to jednak książkogry skierowane do młodszego czytelnika i przechodziliśmy je wspólnie z dziećmi. Tym razem podjęłam się przejścia tej przygody na własną rękę. Zdecydowanie brakowało mi towarzystwa kogoś, kto zauważałby rzeczy, które mi umknęły. Poza tym dużo ciekawiej jest gdy możemy z kimś podyskutować o problemie, podzielić się spostrzeżeniami. Ostatecznie, mimo że książki przeznaczone są do samodzielnego czytania/grania, ja polecam Wam przechodzenie ich w towarzystwie. 

wydawnictwo: Egmont
liczba graczy: 1 i więcej
wiek: 12+
czas gry: 3h+

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close