sushi go i roll pudełko

Sushi Roll jest już trzecią z serii grą z sushi w tytule. Jej twórcą jest Phil Walker-Harding, znany też z takich tytułów jak Kakao, Park Niedźwiedzi czy Gizmos. Nie miałam okazji grać wcześniej w Sushi go czy Sushi go party więc nie znajdziecie tu porównań, a opinię o grze, która jest dla mnie całkowitą nowością.

Zawartość

Podstawowym elementem gry są kostki. Kolorowe, z zabawnymi ilustracjami przedstawiającymi różne składniki sushi. Dodatkowo w zestawie mamy plansze graczy w formie tacek, jakie spotkać można w barach sushi. Do gry dołączone są także plansze ze ściągą przedstawiającą sposób punktowania oraz żetony.

na zdjęciu komponenty z gry sushi roll

Jak gramy

Gra składa się z trzech rund. Na początku każdej rundy gracze losują odpowiednią ilość kości a następnie dobierają po jednej, przekazując pozostałe kolejnemu graczowi. Celem jest uzyskanie najlepiej punktujących zestawów. Dodatkowo wykorzystać możemy żetony pozwalające na zamianę jednej kości z innym graczem lub przerzucenie dostępnych w danym momencie kości.

na zdjęciu planszetka gracza

 

Zastosowanie w grze kości powoduje, że pojawia się losowość. Tu jednak z pomocą przychodzą dodatkowe żetony, które pozwalają nam manipulować odrobinę naszymi zasobami i w pewnym stopniu na tę losowość wpływać. Gra działa dobrze w każdym składzie, przy czym w dwie osoby możemy sobie więcej zaplanować. Sama rozgrywka zajmie nam od 15 do 20 minut i jest bardzo płynna. 
na zdjęciu woreczek z wysypującymi się z niego kostkami z obrazkami sushi

Wrażenia

Sushi Roll trafiło do nas z księgarni TaniaKsiążka.pl Miałam możliwość wybrania dowolnego tytułu więc decyzja nie była trudna, szczególnie że od dłuższego czasu przyglądałam się całej serii gier z sushi w tytule. 

Gra ma cały zestaw cech, które sprawiają że jest idealnym rodzinnym tytułem. Proste zasady, wybór akcji zawężony dosłownie do trzech możliwości i krótki czas rozgrywki sprawiają, że gra znajdzie szerokie grono odbiorców.

na zdjęciu kilka kostek ustawionych w wieżę a w tle widać rozmazane pozostałe kostki

Sushi go i Sushi go party są już na rynku od dłuższego czasu i obie wpisały się w kanon popularnych planszowych gier rodzinnych. Sushi roll z pewnością do tego kanonu dołączy. Chętnie będą po niego sięgać rodziny z dziećmi, osoby poczatkujące w świecie planszówek czy fani gier kościanych.  

 

wydawnictwo: Rebel
liczba graczy: 2-5
wiek: 8+
czas gry: 15-20 min.
Zasady: bardzo proste

 

Sprawdźcie tez inne gry planszowe w księgarni TaniaKsiążka.pl

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close