wielokrotności liczb zadania

Wyszukiwanie wielokrotności liczb

przez Dzieciaki z potencjalem
Niedawno pojawił się post, w którym pokazywałam Wam krótkie ćwiczenie dotyczące Wielokrotności liczb 2 i 5. Temat kontynuujemy i podobnie jak wcześniej, ćwiczymy wykorzystując to co mamy pod ręką czyli kartkę, mazak i dodatkowo plastelinę.
Zadanie polega na zaklejeniu liczb nie będących wielokrotnością 2 w jednym przypadku i 5 w drugim. Tym razem nie jest ważna kolejność. W zadaniu znajdują się przypadkowe wielokrotności, wmieszane w inne liczby. 

W naszym przykładzie poszukujemy wielokrotności liczby 2. Na poniższym zdjęciu zaklejona została liczba 55, która nie jest jej wielokrotnością. W ten sam sposób zaklejamy kolejne liczby, tak aby ostatecznie widoczne zostały tylko liczby spełniające wybrany warunek.
wielokrotności liczb zadania
Kolejna zabawa z gatunku “przygotuj w minutę i rozwiąż w dwie”. Świetnie utrwala wiedzę, a jednocześnie nie przytłacza i nie nudzi. 
 
Początkowo takie szybkie i spontaniczne zabawy nie były zamierzone. Widzę jednak, że dają taki sam efekt, jak te starannie przemyślane i przygotowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły…których stworzenie zabierało znacznie więcej czasu. Dlatego możecie się spodziewać, że podobne pomysły i zadania utrwalające wielokrotności liczb będą się częściej pojawiać na blogu. 


Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

3 komentarze

aagnieszkaa1 22 czerwca, 2020 - 11:01 am

Świetny sposób. Nie ma to jak nauka poprzez zabawę. Pozdrawiam gorąco!

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 22 czerwca, 2020 - 11:59 am

Tak własnie lubimy się uczyć! Pozdrawiamy 🙂

Odpowiedz
Unknown 25 maja, 2021 - 9:31 pm

Rewelacja

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close