Ślimaki to mięczaki gra planszowa dla dzieci przedszkolaków

Gry z motywem wyścigu są szczególnie lubiane przez dzieci bo wzbudzają wiele emocji. Gracze z wypiekami na twarzach popędzają swoich zawodników, każdy chce być pierwszy na mecie… A gdyby tak odwrócić cała zabawę i nagradzać tych ostatnich? Okazuje się, że taki wyścig jest równie a nawet bardziej emocjonujący niż ten tradycyjny.

Gra Ślimaki to mięczaki zdobyła kilka nagród i wyróżnień oraz sympatię wielu młodych graczy i ich rodziców. Wcale się nie dziwię bo połączenie niesłychanie prostych zasad z ciekawą mechaniką i piękną oprawą graficzną nie mogło się inaczej skończyć. A skoro już przy oprawie graficznej jesteśmy to warto wspomnieć, że te fantastyczne grafiki zawdzięczamy Maciejowi Szymanowiczowi. 

na zdjęcie zbliżenie znacznika gracza a wizerunkiem białego ślimaka

Co znajdziemy w pudełku


– rozkładaną planszę
– 6 drewnianych ślimaków w różnych kolorach
– 6 znaczników graczy
– 4 kostki
– 40 żetonów punktacji
– instrukcję


na zdjęciu elementy gry takie jak plansza, drewniane ślimaki, znaczniki graczy, znaczniki punktów i instrukcja


A wszystko to przepiękne i kolorowe. Jeśli czytujecie moje recenzje to wiecie, że lubię się zachwycać grafikami. Nie inaczej jest tym razem 🙂 
Za pionki służą duże drewniane ślimaki, które idealnie wpasowują się w klimat a do tego są po prostu poręczne, szczególnie dla małych raczek młodszych graczy.

na zdjęciu zbliżenie na sześć kolorowych, drewnianych ślimaków na tle pudełka od gry

Plansza imitująca łąkę z dużymi polami w kształcie kwiatów, warzyw i owoców oraz mnóstwem drobnych elementów takich jak owady zamieszkujące łąkę czy grzybki. Od samego patrzenia robi się człowiekowi przyjemnie 🙂 


na zdjęciu zbliżenie na ślimaki biały, żółty i zielony na planszy

 

Jak gramy


Jak już wcześniej wspomniałam, zasady są banalnie proste ale mimo wszystko trzeba trochę pokombinować i w miarę możliwości zaplanować swoje ruchy.

Przed rozgrywką gracze losują po dwa znaczniki (w grze 2,3-osobowej i po jednym gdy graczy jest więcej), które trzymają w ukryciu przed rywalami. Znaczniki informują nas które ślimaki to nasi “zawodnicy”.

na zdjęciu sześć znaczników graczy z wizerunkiem ślimaków w różnych kolorach

W swojej turze gracz rzuca wszystkimi czterem kostkami a następnie porusza wybranymi ślimakami. Kolor na kostce daje nam dwie możliwości:
–  poruszamy się o jedno pole ślimakiem w kolorze jaki wypadł na kostce lub
–  poruszamy się o jedno pole ślimakiem, który stoi na polu w kolorze wskazanym przez kostkę.

Po wykonaniu wszystkich czterech ruchów, kolej przechodzi na następnego gracza.

na zdjęciu fragment planszy z meta i przekraczającym ja białym ślimakiem
Celem gry jest przeprowadzenie naszych ślimaków przez wyścig w możliwie najwolniejszym tempie. Im dalej w tyle będą nasze ślimaki na koniec rundy tym więcej punktów zdobędziemy. Po dwóch rundach gracze przeliczają zdobyte punkty i wygrywa ten, kto zdobył ich najwięcej.


na zdjęciu fragment planszy a poniżej dwa ślimaki gracza niebieski i biały oraz zdobyte żetony siedmiu punktów

Modyfikacje


Oczywiście tych nie mogło zabraknąć 😉

Mimo, że gra jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia, postanowiłam do zabawy wciągnąć tez trzylatka. Z resztą sam się napraszał i wcale mu się nie dziwię 🙂 

Zmieniłam trochę zasady tak żeby były możliwe do przyswojenia dla malucha i tak gramy w otwarte karty. Każdy wie kto jakie ma ślimaki i ścigamy się do mety jak w prawdziwym wyścigu czyli kto pierwszy ten lepszy. 

Polecam, jeśli macie młodsze dzieci to koniecznie zaproście je do zabawy!

na zdjęciu fragment planszy ze startem i ustawionymi na nim sześcioma ślimakami, obok leża kostki w wyrzuconymi kolorami żółty, czerwony, niebieski i fioletowy

 

Nasze wrażenia

 
Ślimaki to mięczaki skradły serce moje i dzieci. Z pewnością będą częstym gościem na naszym stole (łóżku, kocyku, podłodze itd.) Tak, tak, gry planszowe znajdują sobie wiele ciekawych miejsc w naszym domu). 


Cenię gry dla dzieci, które potrafią też wciągnąć rodziców i sprawić, że z przyjemnością siadają do rozgrywki ze swoimi dziećmi.wydawnictwo: Nasza Księgarnia
liczba graczy: 2-6
wiek: 5+
czas gry: 20 minut
Zasady: Bardzo proste
 

 

 
 
 
Recenzję zgłaszam do projektu Grajmy!

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close