Grafomotoryka, spostrzegawczość i wyobraźnia przestrzenna

przez Dzieciaki z potencjalem
grafomotoryka ćwiczenia do wydruku karty pracy
Przygotowując materiały, staram się żeby były jak najbardziej uniwersalne i umożliwiały ćwiczenie różnych umiejętności. Taka praca na kilku różnych płaszczyznach jednocześnie to z pewnością oszczędność czasu ale przede wszystkim uatrakcyjnianie tej pracy dzieciom. 

Uzupełnianie strony szlaczków nie należy do ulubionych zadań dzieci ale jakby to połączyć z odszukiwaniem symboli, koniecznością wyobrażania sobie ich w innym rozmiarze a nawet położeniu to już wygląda dużo bardziej zachęcająco. I takie właśnie krótkie ćwiczenia podrzucam Wam dzisiaj.

Zadanie polega na wpisaniu w tabelce w określonych miejscach właściwych symboli według wzoru podanego na górze strony.
 
Pierwsza tabelka zawiera takie same symbole jak we wzorze ale zamienione miejscami.
 
Kolejna tabelka jest odrobinę trudniejsza ponieważ symbole są nie tylko zamienione miejscami ale i zmieniły swój rozmiar.
 
Ostatnie zadanie jest najtrudniejsze. Mamy tu symbole ze wzoru, które nie tylko znajdują się w innych miejscach ale są też odwrócone. Tu zdecydowanie przyda się wyobraźnia przestrzenna 🙂
 
Materiał do pobrania znajdziecie poniżej 
 

Grafomotoryka ćwiczenia do pobrania

 
Jeśli szukacie innych ćwiczeń, które oparte są na pracy na różnych płaszczyznach jednocześnie to zajrzyjcie do wpisu Zakodowane sylaby, w którym to dzieci utrwalają sylaby ale i znajdują je według określonego kodu. Innym przykładem może być nauka liczb i ich położenia względem innych a przy tym ćwiczenie wyobraźni przestrzennej Brakujące liczby
 
 
 
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Related Posts

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close