łamigłówki matematyczne dla dzieci
Od czasu do czasu lubię zrobić dla dzieci grę, zadania czy łamigłówki związane z konkretnym świętem lub wydarzeniem. Ostatnio takie zadania cieszyły się ogromnym powodzeniem dlatego z okazji zbliżającego się święta postanowiłam przygotować walentynkowe łamigłówki matematyczne dla dzieci.
 
W jednym z wcześniejszych wpisów Walentynkowe kodowanie znalazły się zabawy z kodowaniem. Dziś dorzucam do tego łamigłówki z obliczeniami i, jeśli wystarczy czasu, pojawi się coś jeszcze 🙂
Zabawę możecie zaproponować dzieciom w wieku 6-8 lat. 
 
O co chodzi w zadaniach?
 
W jednym z nich musimy zaznaczyć dwie liczby oraz dwa serca w układzie 2×2 lub 1×4, tak aby otrzymać sumę 10.
 
Kolejne zadanie polega na podstawieniu odpowiednich liczb w miejsce symboli tak aby wyniki ich dodawania były prawdziwe. Dodatkowo mamy zadanie odwrotne czyli znamy już wartości symboli a teraz musimy je umieścić w tabelce w odpowiednich miejscach. Tu oczywiście również musimy się kierować wynikami z ostatniego rzędu i kolumny.
 
Ostatnie zadanie wymaga uzupełnienia brakujących liczb w małych serduszkach tak aby ich suma dała wynik z dużego serca. Musimy tu jednak kierować się zasadą, że dopełniamy liczby parzyste lub nieparzyste, w zależności od tego jakie liczby są już częściowo uzupełnione.
 
Pliki do pobrania znajdziecie tutaj

Walentynkowe łamigłówki matematyczne

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close