kodowanie dla dzieci pdf
Zbliżają się walentynki więc przygotowałam kilka zabaw z kodowaniem, ubarwionych romantycznymi motywami 😉 Zabawy takie uczą dostrzegania zależności i reguł, przy okazji usprawniając percepcję wzrokową i poprawiając spostrzegawczość. Zadania skierowane są do dzieci w wieku 5-7 lat.
 
Więcej walentynkowych plików do pobrania znajdziecie we wpisach Walentynkowe łamigłówki matematyczne oraz Walentynkowe ćwiczenia na spostrzegawczość
 
Poniżej krótki opis zadań jakie znalazły się plikach z kodowaniem.
W jednym z nich należy odszukać w tabelce właściwe współrzędne (rząd i kolumnę) . Następnie narysować tam serce we odpowiednim kolorze, zależnym od tego czy rząd jest parzysty czy nieparzysty.
 
Kolejne zadanie to odwrotność poprzedniego. Mamy tu zaznaczone elementy w tabelce a zadanie polega na odczytaniu współrzędnych oraz znalezieniu elementu, który leży w centralnym punkcie tabelki.
 
Trzecie zadanie to serce, które musimy przerysować według wzoru, kierując się współrzędnymi.
 
Na koniec przerysujemy serca z głównej tabeli do mniejszych komórek, tak aby znalazły się we właściwych miejscach, skierowane w odpowiednią stronę.
 
na zdjęciu plansze z zadaniami, odwzoruj serce i narysuj serca we właściwych komórkach
 
Plik z zadaniami do pobrania

Walentynkowe kodowanie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

2 komentarze

Anna Bednarek 13 lutego, 2020 - 9:53 am

Fajna zabawa. Dziękuję

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 13 lutego, 2020 - 10:54 am

🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close