gra kościana dla przedszkolaków

Z ręki do ręki – gra kościana

przez Dzieciaki z potencjalem

Szybka gra kościana dla 3 do 6 osób, wymagająca od dzieci tylko umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie do 6. Gra jest prosta ale przy tym bardzo emocjonująca.

Do zabawy będziemy potrzebować jednej kostki a jeśli macie ich więcej to każdy z graczy może mieć swoją. Do tego po 15 żetonów (lub jakichkolwiek znaczników) dla każdego z graczy.
 

Jak gramy

 
Każdy z graczy pobiera po 15 żetonów i kładzie je przed sobą.
Rozgrywkę zaczyna najmłodszy gracz, który rzuca kostką i zapamiętuje swój wynik. Następnie kolej przechodzi na osobę po jego lewej stronie, która również rzuca kostką. Gracze porównują wyniki. Ten, który uzyskał mniejszy wynik oddaje drugiemu tyle żetonów ile wynosi różnica między wyrzuconymi przez nich wartościami. 
Jeśli obaj uzyskali taki sam wynik to nic się nie dzieje a kolej przechodzi na następnego gracza.
 
Przykład:
Gracz I wyrzucił 5 a gracz II 3 oczka. W tej sytuacji gracz II oddaje graczowi I dwa swoje żetony.
na zdjęciu kostak do gry umieszczona centralnie, wokół widać trzy stosy żetonów w kolorach czerwonym, fioletowym i różowym, obok leżą tez dwa żetony, które jeden z graczy przekazuje drugiemu

 

Może się zdarzyć, że w jednej turze gracz będzie musiał oddać żetony dwa razy, osobie która rzucała kostką przed nim i miała większy wynik oraz osobie, która jest po nim i również uzyskała większy wynik.

Jeśli gracz musi oddać dokładnie tyle żetonów ile ma przed sobą to nadal zostaje w grze, jeśli natomiast musi oddać więcej niż posiada to gra się dla niego kończy.

Gramy do czasu, aż jeden z graczy nie będzie miał już możliwości oddania żetonów przeciwnikowi lub do momentu aż jeden z graczy zdobędzie wszystkie żetony (w takiej sytuacji gracze kolejno odpadają z gry).
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Related Posts

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close