ćwiczenia percepcji wzrokowej w przedszkolu

Ćwiczenia percepcji wzrokowej

przez Dzieciaki z potencjalem

Trochę się u nas ostatnio pojawia ćwiczeń usprawniających percepcję wzrokową.  Uważam, że tego akurat nigdy dość więc dziś kolejna propozycja łącząca ćwiczenia grafomotoryczne i usprawniająca wspomnianą już percepcję wzrokową.

Tego typu ćwiczenia percepcji wzrokowej można wykonywać z dziećmi w przedszkolu, w domu czy na zajęciach rewalidacyjnych.
Pierwsze zadanie polega na zamalowaniu odpowiednich fragmentów obrazka tak aby odwzorować kształt i wypełnienie z pierwszej kolumny.

Pliki do pobrania

na zdjęciu dwie strony z ćwiczeniami grafomotorycznymi na których trzeba uzupełnić elementy z prawej strony kartki o brakujące wewnątrz kreski jak we wzorze po lewej stronie

 

Kolejne zadanie wymaga uzupełnienia pustych kształtów o linie znajdujące się wewnątrz elementów. Tu ponownie wzorujemy się na elementach z pierwszej kolumny.

Ja swoje zadania zalaminowałam, dzięki czemu dzieci mogą z nich korzystać wielokrotnie 🙂

Tu znajdziecie cały nasz zbiór ćwiczeń i aktywności o tematyce Percepcja wzrokowa


Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close