gra logiczna dla jednej osoby na kartce z wykorzystaniem pionków z klocków Lego
Pokazywałam Wam niedawno Samotnika – logiczną grę dla jednej osoby, która jest całkiem niezłym wyzwaniem dla większości dorosłych. Nie wspominając już o dzieciach… a, że dzieci do najbardziej cierpliwych graczy nie należą to specjalnie dla nich przeznaczona będzie dzisiejsza gra. Łatwiejsza wersja tradycyjnej gry w samotnika.

Do gry potrzebujemy planszy i dwunastu pionków. Pionki ustawiamy na polach znajdujących się w miejscach przecięcia linii. Pole środkowe pozostawiamy wolne.

gra logiczna dla jednej osoby, na zdjęciu pozostałe pięć pionków na planszy, za pionki posłużyły klocki lego w kolorze czerwonym

 

Naszym zadaniem jest zbijanie pionków poprzez ich przeskakiwanie. Poruszamy się zawsze wzdłuż linii na najbliższe wolne pole tuż za zbijanym pionkiem. Dążymy do wyeliminowania z planszy wszystkich pionków poza jednym.
 

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego Samotnika, i tu wyzwaniem będzie pozostawienie jednego pionka w centralnym punkcie planszy.

Może zainteresują Was też dwie inne wersje tej gry, które pokazywałam już na blogu  Samotnik i Samotnik na trójkątnej planszy


A planszę do wersji junior pobierzecie tu 

Samotnik junior plansza

zdjęcie przedstawia zakończenie rozgrywki, na planszy pozostał tylko jeden pionek w dodatku w centralnym punkcie planszy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close