Prosta gra dla dzieci

Tandemy – gra planszowa dla dwóch osób

przez Dzieciaki z potencjalem
Kolejna z serii gier strategicznych dla dwóch osób. Bardzo lubię takie gry, które dzięki prostym zasadom idealnie nadają się dla dzieci ale jednocześnie dla dorosłych są też ciekawą rozrywką. 
 

Tandemy to gra, na którą wpadłam przypadkiem na mojej ulubionej stronie dla planszówkowych geeków. Tam też możecie obejrzeć krótki filmik z rozgrywką (po węgiersku ale rozumienie języka nie jest tu konieczne, wystarczy patrzeć co się dzieje na planszy) Tandems – Boardgamegeek

 

Jak gramy

 
Gracze mają do dyspozycji po pięć pionków w swoich kolorach. Ustawiają je na planszy w rzędzie po swojej stronie planszy.
Podczas rozgrywki gracze wykonują ruchy na zmianę. W swoim ruchu należy przesunąć równocześnie dwa swoje piony o jedno pole w tym samym, dowolnym kierunku (poziomo, pionowo lub ukośnie).
Należy tez przestrzegać kilku zasad:
– nie wolno stawać na wykreślonych polach;
– nie wolno stawać na zajętym już polu;
– zabronione jest przeskakiwanie nad innymi pionami;
 
Celem jest dotarcie wszystkimi pięcioma swoimi pionami na końcową linię (linię przeciwnika). Kto tego dokona jako pierwszy, wygrywa grę.
 
Prosta gra dla dzieci , ustawienie pionów na planszy w trakcie rozgrywki, niebieskie piony przesuwają się parami w górę planszy w kierunku krawędzi planszy po stronie przeciwnika

Tandemy planszaWpis bierze udział w projekcie Grajmy!

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

2 komentarze

Unknown 10 października, 2019 - 9:49 pm

Super zabawa 🙂

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 11 października, 2019 - 7:13 am

Tez ją bardzo lubię 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close