Gra planszowa dla dwóch osób
Kolejna w naszej kolekcji strategiczna gra planszowa dla dwóch osób to Five Field Kono, wywodząca się z Korei.
Gra ma wyjątkowo proste zasady, które wytłumaczymy w pół minuty dlatego idealnie nadaje się dla początkujących graczy i dzieci.


Jak gramy

 
Do dyspozycji mamy planszę 5×5 punktów. Tradycyjnie używane są plansze z polami 5×5 ale to już zależy od Waszej fantazji jakiej planszy użyjecie, byle by trzymać się zasad. Do gry będziemy też potrzebować po 7 pionków w dwóch kolorach.


Gracze umieszczają swoje pionki na pozycjach startowych jak na pierwszym zdjęciu czyli pięć pionków w pierwszym rzędzie i po jednym z lewej i prawej strony w rzędzie drugim. 
 

Celem jest dotarcie wszystkimi swoimi pionkami na przeciwną stronę planszy i ustawienie ich w pozycji startowej przeciwnika. Wygrywa gracz, który dokona tego jako pierwszy.

 

Gra planszowa dla dwóch osób, zdjęcie przedstawia plansze do gry a na niej pionki w kolorach różowym i niebieskim rozsiane po całej planszy, gra jest w toku

 

Jak poruszają się pionki:

 
Pionki przesuwają się o jedno pole po ukośnych liniach
Pionki mogą poruszać się do przodu lub do tyłu.
Nie wolno przeskakiwać przez inne pionki.  
Nie wolno stanąć na polu już zajętym przez inny pionek. 
W tej grze się nie zbijamy 😉


Gra planszowa dla dwóch osób, na zdjęciu plansza do gry Five Field Kono, na niej pionki w kolorach różowym i niebieskim ustawione w różnych miejscach planszy, trwa rozgrywka

 

Wskazówka: Może się zdarzyć, że obaj gracze dojdą do punktu, w którym będą się nieustannie nawzajem blokować lub powtarzać te same ruchy. Wtedy można uznać, że partia zakończyła się remisem.


Gra bierze udział w projekcie Grajmy! Na stronie projektu znajdziecie recenzje innych blogerów, zaglądajcie bo naprawdę warto 🙂


 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

2 komentarze

Nasza Klasa 23 września, 2019 - 1:21 pm

Prosta, szybka, emocjonująca…. dziękuję!

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 23 września, 2019 - 8:25 pm

Proszę bardzo, udanej zabawy!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close