łamigłówka diy na dzień kropki
Dziś specjalnie z okazji dnia kropki (który przypada 15 września) łamigłówka, której głównym bohaterem są właśnie kropki. Wypatrzyłam ją niedawno na Instagramie i od razu mi się spodobała. 


Do stworzenia naszej łamigłówki potrzebujemy :

– kilku małych kwadratów wyciętych ze sztywnej, przezroczystej folii (ja pocięłam na kawałki tzw. ofertówkę czyli teczkę na dokumenty)
– dziewięciu różnokolorowych kółek, wyciętych z kolorowego papieru samoprzylepnego (dostępne są też gotowe już kółka do naklejania)
– kartki i pisaków w kolorach odpowiadających naszym kółkom
 

Jak stworzyć łamigłówkę

 
Na jednym z foliowych kwadratów przyklejamy dwie kropki w dowolnych miejscach w układzie 3×3.
Następnie nakładamy na wierzch kolejny kwadrat i przyklejamy kolejne dwie kropki itd. Na piątym kwadracie przyklejamy ostatnią kropkę w pozostałym wolnym miejscu.

łamigłówka diy na dzień kropki, na zdjęciu karta z wzorem układu dziewięciu kolorowych kropek, pod nią ułożone na sobie trzy foliowe kwadraty, dwa pozostałe leża po lewej i prawej stronie
łamigłówka diy na dzień kropki, zdjęcie przedstawia ułożona już łamigłówkę na wzór układu kropek z karty leżącej powyżej układanki
Układanka gotowa. teraz pozostaje zrobić karty wzorów. Ja swoje zrobiłam na komputerze ale równie dobrze można narysować układy kółek pisakami na małych karteczkach.
 
Przerysowujemy więc powstały układ na pierwszą kartę wzorów a następnie rozkładamy nasze kwadraty i układamy ponownie w innej konfiguracji. I znów przerysowujemy wzór na kartkę. Robimy to tak długo aż nie skończą nam się układy. Pamiętajmy jednak, że każdy wzór możemy dowolnie obracać, co daje nam całkiem sporo różnych konfiguracji 🙂 
łamigłówka diy na dzień kropki, zdjęcie pokazuje kilka kart z wzorami a pod nimi rozrzucone części układanki z kółkami

Jeśli zainteresował Was ten wpis to koniecznie zajrzyjcie też do działu Układanki

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Related Posts

3 komentarze

mamajanka 16 września, 2019 - 11:24 pm

wow! minimum środków i pracy, maksimum łamigłówkowej przyjemności! ROBIMY!

Odpowiedz
MamyCzas Anna Kędra 18 grudnia, 2019 - 8:48 pm

Pomysł świetny w swojej prostocie. Gratulacje. Oczywiście zgapiam i biorę się do tworzenia.

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 19 grudnia, 2019 - 8:08 am

Udanej zabawy!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close