Gra edukacyjna dla dzieci wczesnoszkolnych

Rozróżnianie podobnych liter

przez Dzieciaki z potencjalem
Dzisiaj bardziej polonistycznie ale chcę wam pokazać pewną prostą zabawę, która nieoczekiwania zrobiła u nas furorę. Przygotowałam ją dla syna, któremu mylą się litery B i D. Myślałam, że to będzie tylko “jednorazówka” a ta okazała się jednak pomocą wielokrotnego użytku. Na tyle wielokrotnego, że nasza styropianowa tacka przypomina już ser szwajcarski… Starsi synowie na zmianę ochoczo wbijali pinezki, raz za razem i zapowiedzieli, że jutro też chcą się tak bawić.


W związku z tym uznałam, że warto pokazać Wam tą zabawę bo może i Wasze pociechy wciągnie tak jak moje.

Do zabawy potrzebujecie:
– styropianowej tacki (często warzywa są na niej pakowane)
– kompletu pinezek (moje z Pepco)
 
Zadaniem dziecka jest wbijanie pinezek we właściwe miejsca.

My bawiliśmy się tak, że część sylab dyktowałam z głowy a część dzieci zaznaczały na podstawie “ściągi”. Dodatkowo każdemu paradygmatowi odpowiadał konkretny kolor. 

Gra edukacyjna dla dzieci wczesnoszkolnych, na zdjęciu styropianowa tacka używana do pakowania warzyw, na której napisane są sylaby z B, D, P i R; na tacce wbite są już cztery pinezki a reszta leży obok na stole, nad nimi leży tez kartka z sylabami


Dla dzieci największą frajdą jest samo wbijanie pinezek (które faktycznie jest jakby relaksujące – sama próbowałam). Dlatego pomysł możecie modyfikować jak tylko chcecie. Pojedyncze litery, sylaby, liczby, kształty…cokolwiek, najważniejsze i tak są pinezki 😉

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close