rój gra zasady

Rój Hive – gra logiczna z dodatkami

przez Dzieciaki z potencjalem
Są takie gry, które nigdy się nie nudzą. Do nich niewątpliwie należy Rój od wydawnictwa G3. Grę mam już kilka lat i wciąż chętnie do niej wracam, mimo że w większości moich rozgrywek partnerem jest mąż, z którym notorycznie przegrywam 😉 Ale jakoś mnie to nie zniechęca…
 

Warto dodać, że Rój został uznany przez MENSA za najlepszą grę umysłową 2006 roku!


Koniecznie muszę też pochwalić wykonanie. Płytki są duże, ciężkie i zdaje się, że niezniszczalne. Wypraska idealnie dopasowana do kształtu płytek i dodatkowo woreczek, dzięki któremu możemy grę zabrać ze sobą np. na wakacje.

rój gra zasady , zawartość pudełka gry Rój Hive. Wewnątrz białej wypraski leżą płytki do gry w kolorze czarnym z symbolami owadów: pszczoła, mrówka, pasikonik, żuk, pająk
woreczek do przewożenia gry Rój Hive. Woreczek ma okrągły kształt i średnicę 10 centymetrów, jest w kolorze białym i mieści cały zestaw płytek do gry.

Zasady

Gracze mają po 11 płytek z wizerunkami 5 różnych owadów (pająk, konik polny, mrówka, żuk i pszczoła). Ruchy wykonuje się na zmianę a w swojej kolejce można albo dołożyć owada do roju, albo przesunąć jedną z wcześniej zagranych płytek.
Celem gry jest otoczenie królowej przeciwnika (niekoniecznie swoimi owadami). 

rój gra zasady , Obrazek przedstawia elementy gry Rój Hive, płytki w kolorze białym i czarnym z wizerunkami owadów


Każdy z owadów przedstawionych na płytkach porusza się w inny sposób. Jedne mogą przeskakiwać nad płytkami, inne na nie wchodzić, niektóre mają ograniczoną liczbę kroków lub nieograniczone możliwości biegania wokół roju.

Dla urozmaicenia rozgrywek możemy zaopatrzyć się w jeden z dodatków (lub wszystkie oczywiście). Są nimi komar, biedronka i stonoga. My mamy wszystkie trzy i bardzo fajnie urozmaicają grę. Moim zdecydowanym faworytem jest jednak biedronka, która porusza się o trzy pola, przechodząc po innych płytkach, dzięki czemu może dostać się w trudno dostępne miejsca 🙂

rój gra zasady , Na zdjęciu widać trzy płytki z gry Rój w kolorze białym z wizerunkami biedronki, komara i stonogi oraz takie same trzy płytki w kolorze czarnym oraz instrukcje do nich, są to dodatki do gry Rój

Podsumowanie

Jak widzicie zasady nie są skomplikowane a jednak gra do najłatwiejszych nie należy. Trzeba wykazać się umiejętnością strategicznego myślenia, planowania ruchów i analizy potencjalnych ruchów przeciwnika. Wydawca sugeruje wiek 9+ i taki pewnie będzie odpowiedni. No chyba, że Wasze dziecko świetnie sobie radzi z grą w szachy to można spróbować już wcześniej. 

Gra, choć przeznaczona dla dzieci w wieku 9+, ma w sobie coś co przyciąga i młodszych. Myślę, że to połączenie tematyki i fantastycznych płytek (wspominałam już, że są niezniszczalne?). A to oznacza, że bez przeszkód możemy wykorzystać je do zabaw lub gry na uproszczonych zasadach z młodszymi dziećmi, czego oczywiście nie omieszkałam zrobić. 
Ale o tym innym razem 🙂


wydawnictwo: G3

liczba graczy: 2

wiek: 9+ (młodsi raczej nie “wyciągną” z tej gry tego co najlepsze ale dla nich wymyślę coś specjalnego)
czas gry: 10-30 min.
Zasady: proste
nasza ocena: 5/5 
Grę zgłaszam do projektu Grajmy! i zachęcam do zaglądania na stronę gdzie znajdziecie mnóstwo wartościowych recenzji.


 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

2 komentarze

mamajanka 24 lipca, 2019 - 9:28 pm

Uwielbiam! Chociaż też często przegrywam 😉

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 24 lipca, 2019 - 9:36 pm

Ostatnio dotarło do mnie niepokojąco wiele głosów o tym jak to my, dziewczyny przegrywamy w Rój że swoimi drugimi połówkami… chyba pora wziąć odwet ;))

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close