Sylabowe memory
Chociaż pojawiają się u nas gry głównie matematyczne to nie oznacza, że tylko w takie gramy. Dziś chciałabym Wam pokazać kolejną odsłonę gry memory, ale tym razem nie będzie to gra matematyczna, a  memory sylabowe 🙂


Zaczęliśmy od sylab z S,Z,C jako ćwiczeń logopedycznych ale kiedy okazało się, że przy okazji ćwiczeń sylaby same wchodzą do głowy, postanowiłam przygotować ich więcej i tak rozpoczęła się nasza przygoda z czytaniem metodą sylabową.
 
Sama gra to najzwyklejsze memo czyli odnajdujemy pary tych samych sylab.

Gra sylabowe memo z nakrętek po napojach z wymiennymi sylabami

 

Wykonanie to tylko chwila pracy. Potrzebujemy 6 większych nakrętek po napojach oraz 6 kółek wyciętych ze sztywnego papieru (ja użyłam starej teczki po dokumentach). Średnica kółek powinna być taka sama jak wnętrze nakrętki.
 
Na kółkach piszemy wybrane sylaby, a następnie wciskamy je do wnętrza nakrętki. Dzięki gwintom kółko powinno się dobrze trzymać i nie wypadać.

 

Nauka sylab poprzez grę diy memory z nakrętek po napojach

 

Kiedy dziecko opanuje wybrane sylaby, wyciągamy kółka i wymieniamy je na inne. W ten sposób możemy przećwiczyć wszystkie sylaby.
 
W dalszym etapie nauki czytania warto urozmaicić i odrobinę utrudnić zabawę.  Możemy to zrobić wprowadzając krótkie, dwusylabowe wyrazy, które dziecko będzie łączyć. Mogą to być tylko pary wyrazów lub wyrazy z ich odpowiednikiem w postaci ilustracji.
 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close