Pikselo wyklejanki

PIXELO – kolorowanki i wyklejanki wydawnictwa Wilga

przez Dzieciaki z potencjalem

Nie jestem zwolenniczką kolorowanek, moi synowie z reszta też ale dla serii Pixelo zrobiliśmy wyjątek ponieważ nie są to zwykłe kolorowanki ale i wyklejanki czyli coś co akurat u nas było zawsze na topie. 


Na całą serię składają się cztery książeczki “Cyrk”, “Wieś”, “Roboty” oraz “Rycerze”. Zawierają one karty z zadaniami – ilustracjami ukrytymi pod małymi kwadracikami, które po uzupełnieniu ukażą nam gotowy obrazek. Obrazki należy pokolorować lub wykleić naklejkami według podanego kodu. Dla dzieci to doskonały trening koncentracji i cierpliwości, nie wspominając już o precyzji i motoryce małej 🙂 

 

Pikselo wyklejanki

 

Pikselo wyklejanki

 

Wydawca przygotował książeczki o dwóch stopniach trudności. Dla dzieci od trzech lat z mniejsza ilością dużych kwadracików i od pięciu lat z małymi kwadracikami. Również sposób uzupełniania obrazków nieco się różni.

 

Zadań dla młodszych jest dziesięć i opierają się one na rozpoznawaniu kolorów. 
Po lewej stronie mamy instrukcję dotyczącą uzupełniania obrazka, tego jakich kolorów użyć oraz miniaturkę gotowej ilustracji.
Kwadraty oznaczone kropkami w różnych kolorach to te, które należy pokolorować a na te oznaczone plusikami należy przykleić naklejki.

seria pixelo to książeczki z elementami do wyklejania i kolorowania

 

Pikselo wyklejanki

 

Pozostałe dwie książeczki dla dzieci w wieku 5+ mają po 10 obrazków do uzupełnienia. Kwadraty do pokolorowania również oznaczone są kropkami ale już te do wyklejania oznaczone są liczbami. Z boku każdej strony znajdziemy legendę z instrukcją jakiego koloru dotyczą poszczególne liczby.

recenzja wyklejanek i kolorowanek dla dzieci Pixelo od wydawnictwa wilga
Jest to bardzo fajna propozycja na zajęcie dziecka w długie zimowe wieczory. Muszę przyznać, że zabawa jest bardzo wciągająca. Sama z chęcią sięgnęłam po jedną z książeczek i oddałam się wyklejaniu w towarzystwie moich dzieci 😉 
Jeśli dodać do tego bardzo korzystną cenę, to w zasadzie nie ma co się zastanawiać (aktualnie od 6 zł w wybranych księgarniach internetowych, a ja swoje kupiłam w promocji za niecałe 5 zł).Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close