Delisie recenzja

Delisie. Wielka imprezka

przez admin

Delisie to gra planszowa skierowana do graczy od 10 roku życia, stworzona na podstawie serii popularnych komiksów dla młodzieży. Za mechanikę gry odpowiada sam Reiner Knizia, który wydaje się być ulubionym projektantem Egmontu. To z resztą wcale nie dziwi, ponieważ doktor Knizia tworzy proste, sprytne gry, które doskonale pasują do portfolio wydawnictwa. I co ważne, cieszą się sporym powodzeniem.

Co ciekawe, mechanika gry nie jest wcale nowością. Delisie to reimplementacja gry Strozzi z 2008, której autorem jest oczywiście Reiner Knizia. To ciekawa, łatwa do zrozumienia, ale i odrobinę wymagająca gra.

 

Delisie recenzja

 

Rozgrywka

Gra trwa 3 rundy, podczas których będziemy zatrudniać kurierki Delisie. Naszym zadaniem będzie wysyłanie ich na imprezy i dostarczanie tam odpowiednich towarów, za co zdobędziemy punkty. Punktowana jest nie tylko liczba dostarczonych towarów, ale i prędkość z jaką dotarła dostawa. Dodatkowo punkty możemy zdobyć za zagrywanie kart oznaczonych symbolem książki kucharskiej oraz za zdobyte kafelki promocji.

 

Delisie recenzja

 

Ciekawym elementem gry jest możliwość podbierania kart przeciwnikom. Interakcja sprawia, że rozgrywka bywa emocjonująca i wymusza na nas konieczność podejmowania przemyślanych, a nie przypadkowych decyzji.

Punktujemy pod koniec każdej rundy, a na koniec trzeciej rundy wyłaniamy zwycięzcę.

 

Delisie recenzja

 

Podsumowanie

Niestety nowe wydanie, sugerujące jakoby była to gra stricte dla dzieci, nie bardzo mi się podoba. Teoretycznie na pudełku mamy wiek 10+ co oznacza, grę bardziej zawansowaną, ale oprawa graficzna i tematyka mogą być mylące. Tu koniecznie trzeba się kierować sugerowanym wiekiem, wskazanym na pudełku, a nie pierwszym wrażeniem.

Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie oryginalna wersja, w której zarządzamy flotą żaglowców, decydując do których portów wysyłać statki załadowane cennymi towarami. Temat jest bardziej uniwersalny i z pewnością trafiłby do szerszego grona odbiorców.

Abstrahując jednak od tematu, sama mechanika gry jest sprytna i ciekawa, a zasady łatwe do opanowania. Jeśli więc Delisie to Twój klimat, sama rozgrywka z pewnością Cię nie zawiedzie.

 

 

wydawnictwo: Egmont
liczba graczy: 3-6
wiek: 10+
czas gry: 60 minut
zasady: proste

 

Recenzja gry Delisie: Wielka imprezka powstała we współpracy z wydawnictwem Egmont

Treść recenzji to moja prywatna opinia, wydawnictwo nie miało na nią wpływu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close