gra ubongo Lines recenzja

Po spektakularnym sukcesie familijnej gry logicznej Ubongo, na rynku zaczęły pojawiać się kolejne wariacje na temat tej układanki w typie tetris. Na przestrzeni lat seria znacznie się powiększyła, między innymi o gry dla mniej i bardziej zaawansowanych graczy, wersję Kids, 3D czy Travel. Mogłoby się wydawać, że już nic więcej w tym temacie nie da się wymyślić, a jednak…

Ok kilku tygodni czas umila nam kolejna wersja, tym razem jest to Ubongo Lines. Czy powtórzy sukces klasycznej wersji?

Zawartość

– 32 plastikowe, trójwymiarowe klocki w czterech kolorach;

– 324 zadania o czterech stopniach trudności;

– tor rund;

– klejnoty w czterech kolorach wraz z płóciennym workiem;

– klepsydra.

ubongo lines recenzja

 

Przygotowanie

Gra składa się z 9 rund.

Przed przystąpieniem do rozgrywki wybieramy 9 plansz z zadaniami, po jednym na każdą rundę. Poziom trudności można oczywiście dowolnie mieszać. W przypadku, gdy gramy z dziećmi, warto wybrać dla nich karty z łatwiejszego poziomu, a dorosłym przydzielić te odrobinę trudniejsze.

na zdjęciu cztery karty, po jednej z każdego poziomu trudności

Na torze rund układamy po 9 kryształów w kolorze niebieskim i żółtym, będą one zarówno nagrodą dla zwycięzców poszczególnych rund, jak i licznikiem rund.

Na koniec każdy z graczy kładzie przed sobą zestaw klocków w wybranym kolorze i jesteśmy gotowi do rozgrywki.

elementy przygotowane do rozgrywki trzyosobowej, na środku leży karta z zadaniem a obok klepsydra

Rozgrywka

Dobieramy jedną kartę z zadaniem i układamy ją w widocznym miejscu na środku stołu. Będzie ona naszym wspólnym celem. Na karcie znajdziemy liczby, które wskazują jakich klocków należy użyć do wykonania zadania. 

A jest nim jak najszybsze ułożenie wzoru z karty, przy czym musi on być ułożony z dwóch warstw klocków.

ubongo lines recenzja

 

Gdy jeden z graczy ułoży wzór, odwraca klepsydrę i od tego momentu pozostali gracze maja minutę na dokończenie zadania.

Po każdej rundzie gracze otrzymują nagrody w postaci kryształów, a na koniec gry zliczamy wartość punktową kryształów uzbieranych przez każdego z graczy. 

ubongo lines recenzja

Podsumowanie

Ubongo Lines to godny następca klasycznej wersji tej gry. Tym razem jednak wzór układamy na dwóch poziomach i bez wątpienia, mierzymy się tu z większym wyzwaniem, niż w przypadku płaskiej układanki. 

Gra z pewnością zainteresuje tych, którzy lubią łamigłówki przestrzenne. Znalezienie właściwej kombinacji elementów wskazanych na karcie, wymaga wysilenia wyobraźni i przestrzennego myślenia. 

Ogromną zaletą tego tytułu, jest możliwość mierzenia się z zadaniami w pojedynkę. Dzięki temu Ubongo Lines z powodzeniem zastąpi klasyczne łamigłówki. Ponadto uniwersalność gry sprawia, że równie dobrze bawią się przy niej zarówno dzieci, rodzice, jak i dziadkowie.

 

wydawnictwo: Egmont

wiek: 8+

liczba graczy: 1-4

czas gry: 15 minut

Zasady: Bardzo proste

 

Recenzja gry Ubongo Lines powstała we współpracy z wydawnictwem:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close