gra logiczna Beez

Beez – gra logiczna dla całej rodziny

przez Dzieciaki z potencjalem

Beez to przepięknie wydana rodzinna gra logiczna. Proste zasady i ciekawa rozgrywka sprawiają, że do gry możemy zaprosić zarówno tych bardziej, jak i mniej zaawansowanych graczy.

 

Zawartość

– 4 plansze graczy w kształcie plastrów miodu;

– 4 figurki pszczół;

– 21 płytek, tworzących modularną planszę;

– 45 kolorowych znaczników nektaru;

– 4 znaczniki graczy;

– 18 kart celów;

– instrukcja i notes punktacji.

wszystkie elementy gry rozłożone na stole

 

Wszystkie elementy wykonano z bardzo dobrej jakości materiałów. Płytki kwiatów i liści są grube i pewnością posłużą bardzo długo. Znaczniki nektaru to poręczne drewniane krążki. Plastry miodu, czyli indywidualne plansze każdego z graczy, wykonane są z podwójnej tektury, z tłoczeniami przeznaczonymi do przytrzymywania krążków nektaru. Na szczególną uwagę zasługują też przepiękne figurki pszczół, pełniące rolę pionków. 

zbliżenie na cztery pionki graczy w postaci pszczół na postumentach w czterech kolorach

A to wszystko umieszczone jest w idealnie dopasowanej wyprasce.

Wydaje się, że pomyślano tu o każdym detalu, dzięki czemu gra prezentuje się naprawdę zachęcająco. 

 

zbliżenie na plansze graczy i pozostałe elementy ułożone w wyprasce

 

Przygotowanie

Pierwszym krokiem jest ułożenie modularnej planszy według zaleceń z instrukcji. Planszę tworzymy, łącząc wskazane kafle kwiatów, a następnie umieszczamy na nich znaczniki nektaru. Każdy z graczy ustawia też swojego pionka – pszczołę, w dowolnej komórce kafla startowego.  

Gracze układają przed sobą po jednym plastrze miodu, który posłuży jako plansza do kolekcjonowania nektaru. 

W widocznym miejscu umieszczamy trzy losowo dobrane karty zadań wspólnych, po jednej z każdego rodzaju. Ponadto każdy z graczy losuje po trzy dodatkowe karty i w ukryciu wybiera dwie z nich, jako swoje cele osobiste.

przygotowana rozgrywka, na środku modularna plansza, po bokach trzy plansze graczy i karty celów

Rozgrywka

Zadaniem graczy jest zdobywanie znaczników nektaru w wybranym kolorze i umiejętne lokowanie ich na indywidualnych planszach, tak aby finalnie ułożyć możliwie jak najwięcej, jak najlepiej punktujących układów z kart zadań.

W tym celu gracze przemieszczają się swoimi pionkami po kwiecistej planszy w kierunku i o ilość pól, zgodną z oznaczeniami na pionkach. Pionki pszczół ustawione są na sześciokątnych postumentach w kształcie ula. Każdy z jego boków ma przypisaną liczbę, wskazującą o ile pól w danym kierunku można przemieścić pszczołę. Takie ograniczenie powoduje, że gracze muszą dobrze przemyśleć każdy swój ruch, aby wykorzystać go jak najefektywniej.

Rozgrywka trwa do momentu gdy któryś z graczy zdobędzie 12 krążków nektaru.

Na koniec gracze podliczają punkty zarówno za zrealizowane cele ogólne, jak i indywidualne, a zwycięzcą zostaje osoba, która zdobyła ich najwięcej.

plansza gracza uzupełniona o 12 znaczników nektaru, obok leżą karty celów ogólnych i indywidualnych

Podsumowanie

W trakcie gry stajemy przed wieloma wyborami. W którą stronę i o ile pól poruszyć swoją pszczołę, tak aby w kolejnej turze odpowiednio wykorzystać swoje położenie? Które cele zrealizować, aby finalnie uzyskać możliwie największą liczbę punktów? Wykorzystać ruch do zdobycia potrzebnego nam nektaru, czy może podebrać go przeciwnikowi i utrudnić mu realizację celu?

Jak widzicie, gra mimo prostych zasad kryje w sobie znacznie więcej głębi, niż moglibyśmy się po niej początkowo spodziewać. Dzięki temu z pewnością nie znudzi się szybko. 

 

wydawnictwo: Rebel

wiek: 8+

liczba graczy: 2-4

czas gry: 30 minut

Zasady: Proste

 

Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Related Posts

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close