zabawa dla dzieci w wykorzystaniem trzech kostek do gry

To moja liczba

Prosta gra kościana dla młodszych dzieci

przez Dzieciaki z potencjalem
To moja liczba jest prostą grą kościaną dla najmłodszych. Przeznaczona jest dla dwóch do sześciu graczy, a do zabawy potrzebujemy tylko trzech kostek oraz po dziesięć żetonów dla każdego z graczy.
 
Gra jest co prawda całkowicie losowa ale za to bardzo emocjonująca. Pozwala młodszym dzieciom opanować liczby w zakresie do 6, oraz utrwalić ich zapis na kostce.
Na początek gracze wybierają sobie liczby, które będą do nich przypasowane podczas całej gry. W zależności od ilości osób biorących udział w zabawie, sposób wyboru liczb się różni.
Każdy z uczestników zabawy dostaje też po dziesięć żetonów (lub więcej).
 
Jeśli gra sześć osób to każda ma po jednej (różnej) liczbie z zakresu 1-6.
Przy pięciu graczach wybieramy spomiędzy liczb 1-5.
Przy czterech mamy do dyspozycji liczby 1-4.
Przy trzech graczach każdy wybiera po dwie liczby a przy dwóch graczach po trzy.
 
Gracz w swojej turze rzuca trzema kośćmi. Gracze, których numery wypadły, odrzucają po jednym żetonie na środek stołu. Jeśli np. wypadną dwie 4 to osoba, która ma przypisany numer 4 odrzuca dwa żetony.
 
Pierwszy z graczy, który pozbędzie się wszystkich swoich żetonów, wygrywa.
gra z kostkami dla przedszkolaków, gra matematyczna dla najmłodszych, na zdjęciu trzy czarne kostki leżące na środku stołu, obok nich kilka kolorowych żetonów, odrzuconych przez graczy a na około trzy stosy żetonów graczy
Polecam tez inne proste gry z kostkami 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close