kolorowe patyczki po lodach z rzepem

Patyczki z rzepem

przez Dzieciaki z potencjalem
Co jakiś czas wracam do naszych patyczków z rzepem, które są doskonała zabawa dla każdego przedszkolaka. Niewielkim kosztem można z nich wyczarować wiele ciekawych i angażujących zabaw.
 
Ta, którą Wam dziś pokazuję ma już kilka lat i była pierwszą jaką zrobiłam z wykorzystaniem patyczków. Od jakiegoś czasu już leżała w kartonie ponieważ starsi synowie trochę z niej wyrośli i stracili zainteresowanie. Przyszedł natomiast czas, że maluch zaczął chętnie sięgać po wszelkie tego typu zabawy. Uznałam, że to dobry moment na sięgnięcie po nie ponownie.
Do wykonania naszej zabawki diy wykorzystałam patyczki laryngologiczne dostępne w każdej aptece za kilka złotych. Początkowo pomalowałam je farbami plakatowymi ale z czasem kolor zbladł więc odświeżyłam go używając mazaków.
Na końcach patyczków przykleiłam rzepy samoprzylepne tak, że na jednym końcu znalazł się haczyk a na drugim pętelka. Rzepy znajdują się z jednej strony patyczka ale równie dobrze możecie je dokleić po obu stronach. 

 

na zdjęciu zbliżenie dwóch patyczków w kolorze niebieskim i czerwonym, na końcach jeden z nich ma haczyk a drugi pentelkę
Patyczki można łączyć w dowolny sposób robiąc kolorowego węża lub układać z nich figury geometryczne.  

 

 
 

 

na zdjęciu zbliżenie trójkąta wykonanego z połączonych patyczków, w tle widać leżąca luzem resztę patyczków
 

 

 

 

Stworzymy z nich też rozmaite kształty takie jak np. domek bądź gwiazda.

 

zabawy diy dla przedszkolaka, zdjęcie przedstawia gwiazdę wykonaną z połączonych rzepami kolorowych patyczków
 
zabawy diy dla przedszkolaka, na zdjęciu domek wykonany z czerwonych patyczków z niebieskim dachem
 
 
Kiedy przygotowywałam tą zabawę dla syna nie wpadłam na pomysł, żeby  zaangażować go do pracy ale myślę, że to mogłaby być świetna aktywność dla dzieci.  Wystarczy dać im czyste patyczki, farby i rzepy samoprzylepne. Własnoręcznie przygotowane zabawki zawsze cieszą 🙂
 
 Jak jeszcze można wykorzystać patyczki? mam na to kilka sposobów:
 
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close