mucha wyszła zabawa dla przedszkolaków
Mucha wyszła to popularna zabawa dla przedszkolaków, która doskonale utrwala umiejętność rozpoznawania kierunków, uczy rozumienia instrukcji a przy tym ćwiczy  koncentrację  i rozwija wyobraźnię przestrzenną. Taka niepozorna a tak dużo przynosi korzyści 🙂
 
Do zabawy będziemy potrzebować tabelki w kształcie kwadratu. Warto zacząć od mniejszej 3×3 pola. Możecie wykorzystać planszę, którą kiedyś zrobiłam do gry w kółko i krzyżyk lub po prostu ją narysować.
 
 
Na czym polega zadanie?
 
Umiejscawiamy muchę w środkowym polu planszy. Osoba prowadząca wydaje komendy dotyczące poruszania się muchy po planszy. Gdy mucha opuści teren planszy, dziecko powinno zawołać „mucha wyszła”.  
Przykładowe zadanie: mucha idzie w lewo – mucha idzie w dół – mucha idzie w prawo –  mucha idzie w dół. W tym momencie dziecko woła „mucha wyszła”

Na początek dziecko może rysować po planszy lub wodzić po niej palcem, to ułatwi śledzenie trasy muchy.
 
W następnym etapie dziecko ma przed sobą planszę ale nie może przy niej manipulować, może tylko śledzić ją wzrokiem.
 
Ostatni, najtrudniejszy etap to usunięcie planszy. Wszystko dzieje się w wyobraźni dziecka. 
 
Jeśli plansza 3×3 stanie się zbyt łatwa to przechodzimy do zwiększamy jej pole.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Related Posts

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close