mucha wyszła zabawa dla przedszkolaków
Mucha wyszła to popularna zabawa dla przedszkolaków, która doskonale utrwala umiejętność rozpoznawania kierunków, uczy rozumienia instrukcji, a przy tym ćwiczy koncentrację i rozwija wyobraźnię przestrzenną. Taka niepozorna, a tak dużo przynosi korzyści 🙂
 
Do zabawy będziemy potrzebować tabelki w kształcie kwadratu. Warto zacząć od takiej w wymiarze 3×3 pola. 

 

Mucha wyszła – na czym to polega?

 
Umiejscawiamy muchę w środkowym polu planszy. Osoba prowadząca wydaje komendy dotyczące poruszania się muchy po planszy. Gdy mucha opuści teren planszy, dziecko powinno zawołać “mucha wyszła”.  
Przykładowe zadanie: mucha idzie w lewo – mucha idzie w dół – mucha idzie w prawo –  mucha idzie w dół. Jeśli prześledzicie drogę muchy od punktu centralnego okaże się, że mucha podążając wskazaną trasą opuściła obszar naszej tabelki. W tym momencie dziecko powinno zawołać “mucha wyszła”.

Warianty

Na początek dziecko może rysować po planszy lub wodzić po niej palcem, to ułatwi śledzenie trasy muchy.
 
W następnym etapie dziecko ma przed sobą planszę, ale nie może przy niej manipulować, może tylko śledzić ją wzrokiem.
 
Ostatni, najtrudniejszy etap to usunięcie planszy. Wszystko dzieje się w wyobraźni dziecka. Ten poziom może być dla dzieci prawdziwym wyzwaniem.
 
Jeśli plansza 3×3 stanie się zbyt łatwa to przechodzimy do zwiększamy jej pole.

Dla starszych dzieci polecam zabawę Matematyczna mucha wyszła

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close