trzy w rzędzie

Three Men’s Morris – gra strategiczna dla dwóch osób

przez Dzieciaki z potencjalem

 

Dziś kolejny wpis z serii “gry strategiczne dla dwóch osób, w które można zagrać zawsze i wszędzie” 😉

Three Men’s Morris to gra strategiczna, podobna do Achi, różniąca się nieznacznie zasadami i ilością pionków biorących udział w rozgrywce. Obie gry maja cechy dwóch innych, znanych gier. Wiecie jakich?
Młynek, znany w świecie jako Nine Men’s Morris użyczył im swojej planszy w okrojonej wersji natomiast kółko krzyżyk użyczyło celu gry czyli ustawienia trzech pionków w linii 🙂
 

Przygotowanie

Planszy
Po trzy pionki dla każdego z graczy.
Strategiczna gra planszowa dla dwóch graczy podobna do młynka do pobrania plansza do gry diy

Zasady

Gracze naprzemiennie ustawiają pionki w swoim kolorze na pustych polach planszy (Punkty przecięcia się linii). Już na tym etapie gracz może wygrać, ustawiając trzy swoje pionki w jednej linii. Jeśli do tego nie dojdzie, rozpoczyna się faza przesuwania pionków na planszy. Gracz w swoim ruchu może przesunąć jeden z pionków, którymi gra na dowolne wolne pole. 
 
trzy w rzędzie, Gra strategiczna jak młynek i kółko krzyżyk wykonana własnoręcznie. Plansza wydrukowana i zalaminowana a za pionki służą nakrętki po napojach

Jak wygrać

Zwycięzca zostaje gracz, który jako pierwszy ułoży trzy swoje pionki w rzędzie pionowo, poziomo lub ukośnie.

 

trzy w rzędzie, Zasady gry w uproszczoną wersję młynka Nine Mens Morris z wykorzystaniem planszy do gry DIY i plastikowych nakrętek po napojach
Jak widzicie, to czym gra różni się od Achi to użycie trzech pionków do gry zamiast czterech oraz możliwość ruchu na dowolne wolne pole a nie tylko na sąsiadujące.
 
Do gry służy nam taka sama plansza jak do gry w Achi, więc jeśli już ją sobie wydrukowaliście to możecie jej teraz użyć. Jeśli jeszcze nie macie planszy to możecie ja pobrać tutaj.
 

Three men’s Morris plansza do pobrania 

 


Wpis bierze udział w projekcie Grajmy!
Zaglądajcie na stronę projektu bo regularnie pojawiają się tam nowe recenzje blogerów.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Related Posts

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close