gra pełny kurnik instrukcja
Pełny kurnik to świetna gra rodzinna, łatwa a zarazem dająca dużo frajdy zarówno dzieciom, jak i rodzicom 🙂 Wydawca sugeruje wiek 6+ ale zasady są na tyle proste, że już czterolatki z powodzeniem mogą sobie z nią poradzić. 

 

Gra może nam się kojarzyć z inną, lubianą przez dzieci planszówką, której akcja dzieje się na farmie Superfarmer Rancho. Ta jest jednak łatwiejsza i zarazem bardziej dostępna dla młodszych dzieci. Przy okazji jest też bardzo ładnie wydana, co z pewnością stanowi zachętę dla młodych graczy.

 

Rozgrywka

Każdy z graczy otrzymuje swoją planszę, która pełni rolę kurnika. Naszym zadaniem jest zapełnić kurnik, czyli uzbierać dziewięć kur. Wygrywa gracz, który dokona tego jako pierwszy. 

 

na zdjęciu pudełko z elementami gry oraz trzy plansze graczy
W trakcie rozgrywki rzucamy dwiema kostkami. W zależności od tego ile oczek wypadło na kostkach, dobieramy jaja, kurczaki lub kury. 
Dodatkowo możemy dokonywać wymian. Trzy jaja możemy wymienić na kurczaka, trzy kurczaki na kurę, a trzy kury na koguta. 
A po co nam kogut? Żeby nie było zbyt łatwo, pewne wyniki rzutu kostką mogą spowodować, że nasz kurnik odwiedzi na przykład lis. Jeśli posiadamy koguta to nasz kurnik jest bezpieczny, obroni on nasze kury przed lisem.
na zdjęciu kafle z jajami, kurczakami, kurami i kogutem
 
Istnieje jeszcze kilka innych zagrożeń, w wyniku których oddajemy do puli któreś z uzbieranych już kafli, przekazujemy je innemu graczowi lub tracimy kolejkę. Dzięki tym urozmaiceniom gra się nie nudzi.
Jeśli zainteresowała Was gra Pełny kurnik to być może przyda się i szczegółowa Instrukcja
 
Moje dzieci uwielbiają Pełny kurnik. To gra, która sprawi wiele radości graczom w każdym wieku. Ma przy tym walory edukacyjne bo przy okazji dobrej zabawy, dzieci ćwiczą liczenie! Jej niewątpliwym atutem jest też niska cena.  
 
W przygotowaniu wpis o tym do czego poza grą możemy wykorzystać wyjątkowo wdzięcznej urody kafelki! 

Zaglądajcie na bloga 🙂
 
Edit: Artykuł już gotowy, zachęcam do czytania Zabawy z Pełnym kurnikiem
 
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close